Profil pomocy społecznej na Facebooku

Media a OPS

Media społecznościowe całkowicie odmieniły świat i kontakty międzyludzkie. Dotarcie z komunikatem do dowolnie wybranej osoby jest dzięki nim niewiarygodnie proste. Dlaczego zatem nie docierać z komunikatem, który mamy przekazać naszej społeczności lokalnej właśnie w ten sposób? Skraca to dystans i powoduje również szybsze dotarcie z informacją do odpowiednich osób.

Media społecznościowe stale zyskują na popularności. Korzystamy z nich zarówno w dużych miastach, jak i na wsiach, łącznie spędzając w świecie mediów społecznościowych godzinę i 42 minuty naszego czasu. Z pomocą darmowego narzędzia Facebooka możemy sprawdzić, ile dokładnie osób (powyżej 18 roku życia) korzysta z Facebooka w naszej miejscowości, jak się zachowuje, czy jest w związku oraz czym się interesuje. To narzędzie, to Facebook Audience Insights, dostępne pod tym linkiem: //bit.ly/2tsMquf.
Dzięki niemu możemy dowiedzieć się np. że mieszkańcy gminy Łodygowice to 2,5 do 3 tys. aktywnych osób miesięcznie, praktycznie tyle samo kobiet co mężczyzn, głównie w wieku 25-44, przeważnie pozostających w związku małżeńskim, z ukończoną szkołą wyższą. (Ryc. 1)
 

POLECAMY

Ryc. 1Możemy także dowiedzieć się, jakie inne fanpage’e lubi grupa docelowa z naszej miejscowości i zainspirować się nimi. (Ryc. 2)
 

Ryc. 2To jedna z wielu korzyści posiadania fanpage’a na Facebooku – lepsza znajomość naszych odbiorców. Ale posiadanie fanpage’a to przede wszystkim lepsza i szybsza komunikacja z klientami i grupą docelową naszych działań, utrzymywanie dobrych relacji z ludźmi czy partnerami, informowanie na bieżąco o wszelakiego typu wydarzeniach, świadczeniach, zmianach czy programach społecznych. To także miejsce, w którym możemy zainspirować innych do pomocy, ale również za udzieloną pomoc podziękować czy o takową poprosić. 

Od czego zacząć? 

Najlepiej od początku, czyli założenia fanpage’a, jeżeli jeszcze takiego nie mamy...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "Doradca w Pomocy Społecznej"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Pełen dostęp do archiwalnych numerów czasopisma w wersji elektronicznej
  • ...i wiele więcej!

Przypisy