Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poznaj czasopismo

Doradca w pomocy społecznej

Jedyne czasopismo dla pomocy społecznej łączące w sobie tematy z zakresu procedur prawnych i świadczeń społecznych z poradami psychologów w zakresie pracy z klientem i praktycznymi analizami przypadków.

Stałe działy

Z praktyki pracownika socjalnego

W każdym numerze opisujemy szczegółowo różne przypadki "z terenu", przykłady kontrowersyjnych i drastycznych interwencji, pracownicy dzielą się swoimi metodami pracy, doświadczeniami tego, co "działa", a co nie w konkretnej sytuacji.

Zdaniem psychologa

Bez zbędnego teoretyzowania psycholodzy udzielają rzeczowych i fachowych porad – w sposób prosty i zrozumiały. Prezentują skuteczne terapie w najtrudniejszych sytuacjach, mechanizmy działania ludzkiej psychiki, stawiają diagnozy, wskazują na potencjalne przyczyny różnych zachowań, zalecają terapie lub formy współpracy.

Prawo pod lupą

W tym dziale prawnicy rzeczowo wyjaśniają najnowsze zmiany prawne i omawiają niejednoznaczne przepisy. Przedstawiają właściwe procedury działania wynikające z ustaw, wyjaśniają kwestie sporne będące skutkiem braku jasnych interpretacji.

Stop przemocy

Przemoc domowa jest jednym z najważniejszych wyzwań dla pomocy społecznej. Dlatego w tym dziale przeczytają Państwo o metodach działania w różnych sytuacjach związanych z przemocą domową (kiedy ofiarą jest kobieta, dziecko, osoba starsza).

Znani specjaliści i praktycy

Wersja cyfrowa

Archiwum artykułów

Wersja cyfrowa to przede wszystkim bogaty zbiór archiwalnych wydań magazynu podany w przyjaznej formie, a także dostęp do aktualnych numerów czasopisma.

Łatwe wyszukiwanie treści

Słowa kluczowe oraz wyszukiwarka ułatwią Ci szybkie znalezienie artykułów i materiałów dotyczących interesujących Cię zagadnień.

Dokumenty

Wszystkie potrzebne dokumenty w wersji edytowalnej mi.in wzory umów, oświadczenia, raporty posegregowane według kategorii

W każdym numerze znajdziesz:

  • Prawne wsparcie w praktyce – w każdym numerze omawiamy zmieniające się przepisy prawa, rozstrzygamy wszystkie wątpliwości związane z realizacją obowiązków ustawowych, pokazujemy jak prowadzić dokumentację, aby nie budziła żadnych wątpliwości w toku kontroli.
  • Inspirujące wskazówki ekspertów – piszą dla nas psycholodzy, psychoterapeuci, trenerzy i doświadczeni pracownicy socjalni, dzięki temu czasopismo zawiera tylko praktyczne wskazówki a każdy artykuł to gwarancja rzetelności i fachowych porad.
  • Porady dla zarządzających – podpowiadamy jak rozwiązywać konflikty w zespole pracowników i jak motywować kadrę, doradzamy w kwestiach związanych z prawem pracy i zatrudnieniem, radzimy jak monitorować i oceniać pracę osób zatrudnionych na różnych stanowiskach w placówce.
  • Praktyczne narzędzia – co miesiąc specjaliści przygotowują przykładową dokumentację, wzorcowe wywiady, scenariusze rozmów i schematy działania do wykorzystania "od ręki" w sytuacjach codziennych, trudnych i niestandardowych.

W najnowszym numerze m.in.:

  • Schronienie dla bezdomnego – procedura kierowania do schroniska
  • Kiedy klient marnotrawi świadczenia
  • Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym w administracji
  • Ocenić działania, czyli kilka słów o ewaluacji w pomocy społecznej
  • Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych (cz. II)