Dołącz do czytelników
Brak wyników

Niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu pomocy społecznej

Doradca w pomocy społecznej – jedyne czasopismo dla pomocy społecznej łączące w sobie tematy z zakresu procedur prawnych i świadczeń społecznych z poradami psychologów w zakresie pracy z klientem i praktycznymi analizami przypadków.

10 numerów w roku
50 stron
85 numerów archiwalnych

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

Z praktyki pracownika socjalnego

W każdym numerze opisujemy szczegółowo różne przypadki "z terenu", przykłady kontrowersyjnych i drastycznych interwencji, pracownicy dzielą się swoimi metodami pracy, doświadczeniami tego, co "działa", a co nie w konkretnej sytuacji.
czytaj przykładowy artykuł >>

Zdaniem psychologa

Bez zbędnego teoretyzowania psycholodzy udzielają rzeczowych i fachowych porad – w sposób prosty i zrozumiały. Prezentują skuteczne terapie w najtrudniejszych sytuacjach, mechanizmy działania ludzkiej psychiki, stawiają diagnozy, wskazują na potencjalne przyczyny różnych zachowań, zalecają terapie lub formy współpracy.
czytaj przykładowy artykuł >>

Prawo pod lupą

W tym dziale prawnicy rzeczowo wyjaśniają najnowsze zmiany prawne i omawiają niejednoznaczne przepisy. Przedstawiają właściwe procedury działania wynikające z ustaw, wyjaśniają kwestie sporne będące skutkiem braku jasnych interpretacji.
czytaj przykładowy artykuł >>

Stop przemocy

Przemoc domowa jest jednym z najważniejszych wyzwań dla pomocy społecznej. Dlatego w tym dziale przeczytają Państwo o metodach działania w różnych sytuacjach związanych z przemocą domową (kiedy ofiarą jest kobieta, dziecko, osoba starsza).
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

 • Placówka wsparcia dziennego – jak zrealizować zadanie gminy z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej?
  Adam Lisowski

 • Socjopatia – kryteria, studium przypadku i metody terapii
  Urszula Struzikowska-Marynicz

 • Uzależnienie od cyberseksu – kryteria, studium przypadku, metody terapii
  Karolina Pudełko

 • Wsparcie osoby uzależnionej od alkoholu
  Karolina Pudełko
Może zainteresują Ciebie również

Teczka Procedur przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Charaktery
Psychologia w praktyce